Jak zmienić styl mężczyzny, co wziąć pod uwagę i od czego zacząć?

O tym wszystkim opowiem w dzisiejszym wpisie o męskiej metamorfozie, którą wykonaliśmy z zespołem Fryzjerem Wojtkiem Langosem oraz Wizażystką Moniką Staszewską. Bohaterem został Sebastian, który na co dzień jest filmowcem, pracuje na planach zdjęciowych oraz studiuje. Odpowiedzialny jest za moje filmy, które montuje na YT, aby Wam się je milej oglądało 😉

Przed

W każdym człowieku widzę piękno i potencjał, bo każdy ma w sobie atuty, pic

polega na tym że trzeba je podkreślić 😉

Tak samo było w tym przypadku. Widziałam dla siebie przestrzeń do pracy jednak zaproponowałam ją po poznaniu Sebastiana, po kilku miesiącach naszej współpracy, aby to nie była zbyt ogromna zmiana dla niego i zbyt szybka. To co ja widziałam do zmiany to oprawki okularowe, fryzura oraz ubrania. Bohater miał szczegółowe wytyczne co do ubrań, akceptowalne kolory to czerń, szarość, ewentualnie biały i totalny minimalizm. Pracując z facetami wiem, że lubią konkret i jeśli coś im się nie spodoba to po prostu tego nie założą i koniec. Tym bardziej się stresowałam nagrywaniem tej metamorfozy, bo miałam świadomość, że jeśli coś nie pyknie to będzie to widać i nawet jeśli stylizacja byłaby piękna a nie spójna z klientem to będzie budziała niesmak. Dlatego też mogą Ci się te stylizacje wydawać proste do granic możliwości, nudne też, jednak są spójne z Sebastianem w obecnej jego sytuacji życiowej. Dla Ciebie mogą być zbyt proste, pstrokate lub (dopisz swoje). Dlatego też tak długo zwlekałam z nagraniem takiego odcinka, ponieważ stylizowanie to subiektywna sprawa i o ile zestawy ubrań mogą być spójne z klientem to obserwator może je ocenić przez swoje filtry, czyli stwierdzić, że są nie w jego stylu. Chodzi o to aby odkryć indywidualny styl danego człowieka i każda stylizowana osoba przeze mnie będzie wyglądać inaczej. Jeśli mnie dłużej obserwujesz na YT czy IG to wiesz, że lubię styl „na bogato” i stylizowanie minimalistyczne było dla mnie wyzwaniem, zobacz jak mi poszło poniżej.

1 Stylizacja

męski styl

Na pierwszy rzut oka widać zmianę oprawek na bardziej nowoczesny wzór.

Okulary zostały dobrane u optyka Niezła Para. Bluza oraz jeansy utrzymane w kolorach czerni a do tego kurtka pilotka, która była odstępstwem od reguły 😉 Wiedziałam, że będzie super ciepła, idealna na zimę o wygodnym, sportowym kroju. Puchówka jakoś nie pasowała mi do tego zestawu a płaszcz byłby za oficjalny dla tego młodego człowieka.

2 Stylizacja

moda męska

Podwyższamy stopień elegancji na sweter oraz spodnie na kant plus casualowe trampki.

Szczupli panowie mają często wyzwanie w kompletowaniu garderoby, bo wydaje im się, że zbyt dpasowane ubrania podkreślają ich chudość i wybierają fasony oversizove, które dodadzą im rozmiaru. Jednak tak się nie dzieje, bo zbyt duże ubrania karykaturalnie jeszcze bardziej podkreślają chudość. Dlatego zdecydowałam się pokazać Sebastianowi nie obcisłe a dopasowane fasony, w których jego sylwetka będzie korzystnie wyglądać.

3 Stylizacja

facet

Najbardziej elegancka a zarazem wygodna stylizacja dostosowana do pracy Sebastiana. Kiedy pracuje na planie filmowym może wybrać jeansy i czarny T-shirt Anisn oraz sportowe buty. A gdy zaraz po pracy ma spotkanie lub randkę zmienia tylko buty na monki i dodaje marynarkę 😉

Daj znać, która stylizacja Tobie przypadła do  gustu, poniżej możesz obejrzeć film z tej metamorfozy 🙂