Natalia, czyli bohaterka metamorfozy to mama dwójki dzieci.

Stosunkowo szybko przeszła przez rolę studentki do żony po mamę. Jej życie się diametralnie zmieniło, a z nim obowiązki i czas spędzany w domu a poza nim. Natalia w międzyczasie zagubiła swoją kobiecość. Doszła do momentu w którym nie wiedziała co ma założyć, by dobrze się czuć w swojej skórze. Kolejne zakupy znanych fasonów nie pomagały, bo potrzebne było świeże spojrzenie, zastanowienie się jak tak naprawdę chce wyglądać, w jakim punkcie jest teraz, dlaczego chce coś zmienić i przede wszystkim jak CHCE wyglądać. Podkreślam to „chcenie”, bo wiele kobiet tego nie wie. Natalia pozostawiła mi wolną rękę i pełne zaufanie do tego procesu i naszej pracy wraz z Wojtkiem fryzjerem oraz Moniką wizażystką.

PRZED

 

metamorfoza

Natalia to też bardzo świadomy i wymagający klient, to nie kobieta która powie „rób co chcesz, Ty tutaj się znasz”. Ona uczestniczy, chce wiedzieć co będzie się działo. To co mnie w niej urzekło to to, co powiedziała mi podczas konsultacji na zoom’ie, że ona „już pokochała i zaakceptowała siebie”, co w obecnych czasach jest ogromną rzadkością, bo wiele kobiet siebie nie akceptuje. Zapytałam, to co się takiego wydarzyło, jak do tego doszłaś, na co usłyszałam „zostałam mamą”  ; ) Gratuluję Natalii podejścia do życia i jej wewnętrznej radości i pozytywnego nastawienia, to cudownie było towarzyszyć w jej procesie odkrywania swojego stylu. Poniżej przeczytasz moje opracowanie, dlaczego takie zaproponowałam stylizacje i być może znajdziesz tutaj inspirację dla siebie 😉

1 Stylizacja

 

stylizacja dla mamy

Look dzienny, jasny, bo też takie kolory pasują do Natalii. Skupiłam się na dodaniu krągłości sylwetce, zmiękczeniu jej za pomocą miękkich tkanin tak jak np. sweter. Co prawda z zasady nie powinien on odkrywać ramienia, bo to optycznie możesz powiększyć dysproporcje, natomiast w połączeniu ze spodniami, które budują linię bioder oraz z radosnym charakterem Natalii oraz jej chęcią kobiecego wizerunku pokazałam jej że może go tak stylizować.

2 Stylizacja

stylizacja na randkę

To już zestaw na inną okazję, na wyjście wieczorową porą z mężem, czy z przyjaciółkami. Wyjście wieczorowe nie oznacza założenia ciemnych kolorów. W przypadku bohaterki nie wyglądałoby to korzystnie z jej jasną urodą, ponieważ ciemny kolor przy twarzy by ją przytłoczył i podkreślił niedoskonałości cery. Dlatego przygotowałam delikatną koszulę z mocniejszym printem aby nie była zbyt delikatna do mocnej, skórzanej spódnicy. Wybór tej spódnicy to nie przypadek. Wiele spódnic z ekoskóry to fasony w trapez lub ołówek. Te fasony nie wyglądałyby korzystnie, ponieważ obnażyłyby wąskie biodra Natalii, czego ona nie chciała.

3 Stylizacja

sukienka na wesele

Sukienka na konkretną okazję, nie jest to stylizacja na co dzień. Ta długość w okolicy kolan się świetnie sprawdza przy kobietach o ok. 160 cm wzrostu, ponieważ nie skraca sylwetki a wygląda proporcjonalnie. Jeśli dekolt byłby za duży, można zastosować podkoszulek Ansin, który go zakryje a jednocześnie będzie to dobrze wyglądać.

 

Mogłabym skomponować dla Natalii całą szafę ubrań, które mogłaby ze sobą łączyć i ubierać na wiele okazji.

Czas antenowy pozwolił skomponować 3 stylizacje, zaproponowałam każdą na inną okazję, po to aby Natalia mogła zobaczyć siebie w różnych odsłonach i mogła wyznaczyć kierunek swojej modowej strony w każdym z jej obszarów życia czyli np. spacer z dziećmi, wyjście ze znajomymi, impreza.

Daj znać która Tobie stylizacja przypadła do gustu 🙂

A jeśli chciałabyś zobaczyć opracowanie makijażowe do tych stylizacji to zapraszam tutaj.

Wideo z tej metamorfozy obejrzysz poniżej 🙂