Przygotowałam dla Ciebie w ramach cyklu Stylowa Środa dwa zestawy w stylu minimalistycznym:
– do pracy,
– na spotkanie ze znajomymi.

 

Znajdziesz w tym wpisie konkretne marki wraz z linkami oraz moim opisem co wyraża dana stylizacja.
Zapraszam do czytania i oglądania ;)’

 

 

Pierwsza stylizacja do pracy

 

Biała koszula dobrej jakości sprawdzi się w wielu stylizacjach i jest must have w szafie minimalistki. Do tego spódnica ołówkowa, która będzie świetnie wyglądać zarówno na krągłych biodrach jak i wąskich. Wybierałam jaśniejsze kolory kierując się nadchodzącą wiosną. Do tego żakiet, ale nie taki zwykły, bo denimowy. Przełamuje tą oficjalną stylizację na bardziej swobodną ale nadal elegancką.

Do tego torebka o określonym kształcie, która wpisuje się w biurowy dress code. Cieliste buty na płaskim obcasie z dłuższym noskiem – optycznie wydłużą i wysmuklą nogi.

*Koniecznie włóż koszulę do spódnicy. W zależności od Twoich preferencji i sylwetki możesz ją włożyć na gładko lub delikatnie zbluzować.

  • Każdy z elementów stylizacji można rozgrupować i równie dobrze będzie wyglądać w innym towarzystwie ubrań.
styl minimalistyczny

Torebka – Puccini 

Marynarka – Taranko

Buty – Ryłko

Spodnica – Taranko

Koszula – Roselle

Webinar „Rodzaje Stylów w modzie”

 

Co wyraża ta stylizacja?

Kobieta lubi jakość a co za tym idzie sama tą jakość w pracy reprezentuje. Nie trzyma się sztywnych zasad, ale ma swoje zdanie, swój pogląd, który najczęściej jest słuszny. Widać to po marynarce, która jest nadal w fasonie eleganckim, ale jej faktura jest już nieco bardziej luźniejsza. Osoba trzymająca się reguł nie sięgnęłaby po niego za pierwszym razem. Kobieta jest praktyczna, wybiera płaskie obuwie i pakowną torbę.

*Oczywiście możesz wybrać buty na obcasie, jednak wiele kobiet ma wyzwanie aby znaleźć do pracy buty odpowiednie a wygodne i płaskie – stąd taka propozycja.

**Ta stylizacja może dla każdego wyrażać coś innego – zależy to od naszych doświadczeń.. Opisane postrzeganie jest moje, poparte doświadczeniem w pracy i setkami rozmów z klientkami.

 

Druga stylizacja na spotkanie ze znajomymi

 

Minimalizm charakteryzuje się tym, że elementy stylizacji są ponadczasowe i można je dowolnie ze sobą miksować aby powstało jak najwięcej stylizacji. Zestaw utrzymany jest w kolorach bazowych, dzięki czemu z łatwością połączysz elementy garderoby z innymi. Wszystkie elementy to klasyki. Na spotkaniu będziesz czuła się wygodnie i swobodnie, ponieważ t-shirt lekko zbluzowany i włożony do spodni wysmukli Twoją sylwetkę, doda optycznie wzrostu i nie pokaże jak wygląda Twój brzuch. Czy jest płaski, czy nie – nie będzie tego widać, bo bluzka nie jest dopasowana tak aby uwidocznić co znajduje się pod spodem.

 

Jeśli chcesz zbudować swój indywidualny styl, który będzie zgodny z Twoim wnętrzem – Ebook Magia Stylu jest dla Ciebie!

T shirt – Ansin 

Spodnie – Zara

Buty – Ryłko

Torebka – Ryłko”

 

Co wyraża ta stylizacja?

Kobieta ją nosząca ma dystans do siebie i jest praktyczna. Nie podąża bezmyślnie za modą a trzyma się swojego stylu, który jest wygodny. Jest to niby prosta stylizacja ale dzięki elementom dobrej jakości posłuży na dłużej, a ponad to jakość widać i nie trzeba się znać na modzie aby ja w pewien sposób dostrzec. Jest trochę sportowo, trochę na luzie.