Ten rok jest dla mnie bardzo odkrywczy, zrobiłam wiele nowych rzeczy, przekraczałam swoje granice i wychodziłam z pudełka komfortu po to, by jeszcze lepiej siebie poznać. W tej pracy, wytężonej pracy online podczas wielu konsultacji z klientkami odkryłam kwestię, której nigdy wcześniej nie dostrzegałam, bo myślałam że tak jest, że każdy tak ma.

Rozmowa to niezwykły wynalazek, a umiejętna rozmowa i poprowadzenie jej to talent i ukryta moc.

Nie raz przekonałam się, że to właśnie dzięki umiejętnej rozmowie, zadanym pytaniom mogę poznać styl drugiego człowieka jeszcze zanim on sam go zobaczy. Jak to się dzieje?

Często klient nie wie czego chce konkretnie, czy to mają być bluzki czy bardziej koszule, a jak spódniczki to jakie? I to jest oczywiście zrozumiałe, bo ja tutaj jestem od łączenia ubrań w spójne stylizacje. Temat się utrudnia jeśli klient nie wie jak chce wyglądać, bo nie ma żadnej gwiazdy, której styl mu odpowiada, nie ma żadnych zdjęć swoich inspiracji ani też nie umie wyrazić tego czy woli bardziej garnitury czy sukienki. Coraz więcej mam klientek, które nie wiedzą co chcą oraz jak chcą wyglądać i jest to trudne dla nich, ponieważ nawet gdyby bardzo chciały to samo pójście na zakupy niewiele zmieni, bo gdzie szukać ubrań, które pasowałyby do naszych preferencji, które ciężko nam wypisać?

Na konsultacji online miałam kobietę, która przeczytała mojego ebooka „Magia Stylu” i przyszła do mnie z tematem „mam za szerokie ramiona, jak mogę to ukryć stylizacją?”. Są setki artykułów na ten temat, wystarczy tylko stosować ciemne ubrania w górnej części sylwetki oraz dekolty V. Dysproporcja nie była duża, ledwo zauważalna na zdjęciach sylwetki. Więc o co tutaj chodzi? Odpowiedziałam na każde stylizacyjne pytanie klientki, ale wiedziałam gdzieś pod skórą, że to nie zmieni jej wyglądu, więc pytałam dalej, „kto Ci powiedział, że masz za szerokie ramiona?”, „dlaczego uważasz, że trzeba je ukrywać i że to Twoja wada?”. Doszłyśmy do tematu otoczenia tej kobiety, to nie była jej prawda o sobie, ona zamknęła się w ocenie innych ludzi o niej samej. Jak w takim przypadku, bez tej świadomości można czuć się dobrze w swojej skórze?

Umów się na konsultację online

I właśnie w takim przypadku już godzinna konsultacja online może wiele zmienić.

Czasem z tematów mody przechodzimy do Twoich osobistych doświadczeń, które są kluczowe w budowaniu swojego indywidualnego stylu. Nie chodzi tutaj aby włożyć Cię w ramy stylu X i Y, chodzi o to abyś odkryła swój indywidualny styl. Niekiedy już jedna rozmowa ze mną oraz przeczytany i przerobiony ebook „Magia Stylu” pozwala wyznaczyć swoją modową drogę. Budowanie swojego stylu to proces, który trwa – warto mieć tego świadomość, że to się nie dzieje z dnia na dzień. Po to aby siebie nie biczować za to, że już tyle się czyta na ten temat, pracuje a szafa dalej nie zadowala nas.

Czasem to, że niekorzystnie wyglądasz wcale nie jest efektem, tego że nie wiesz jakie fasony Tobie pasują. Bywają sytuacje kiedy nasz wizerunek, nie zawsze piękny, związany jest z sytuacją życiową lub przekonaniami o nas samych włożonych do naszej głowy przez innych, otoczenie, które stały się naszą „prawdą”. Nie da się ubrać człowieka w cudowne ubrania, jeśli on nie jest na to gotowy mentalnie. Jeśli nie pozwalasz sobie w pełni na siebie, to nie ma opcji, że zakupy załatwią temat, bo trzeba zmienić swoje przekonania, często też zaakceptować siebie aby ruszyć z miejsca w tym temacie. Dopiero jak dojdziemy do korzenia, dlaczego wybierasz takie a nie inne ubrania, dlaczego nie pozwalasz sobie na wyrażenie siebie za pomocą ubrań to możemy ruszyć na wspólne zakupy.

Dlaczego dopiero wtedy?

Bo nawet w najpiękniejszej stylizacji, która wg zasad, proporcji będzie świetnie wyglądać – Tobie się nie spodoba, a nawet jeśli ją zaakceptujesz to będzie Ci ciężko ją wybierać do ubrania, bo będzie Ci jej szkoda, albo będzie zbyt elegancka itd.

Podczas mojej szkoły rocznej w Artystycznej Alternatywie, jedna stylistka podzieliła się najczęstszymi bolączkami u klientów. I jedną z nich było to, że zakupione ubrania podczas wspólnych zakupów lądowały na dno szafy ale nie dlatego, że nie pasowały, tylko klientce było szkoda ich używać. Często pytam swoje klientki o feedback, o to jak się zakupy podobały i jak ubrania się sprawują. Odpowiadają zgodnie, że ubrania są cały czas w użyciu i cieszą tą kobietę lub mężczyznę : )

I o to chodzi, aby ubrania nas cieszyły i były spójne z naszym wnętrzem. Wtedy nie tylko czujemy się świetnie, mamy też moc prosić o awans i docierać do obranych celów, a inni, osoby które nas obserwują, z nami współpracują nabierają jeszcze większego zaufania do nas.

Umów się ze mną na konsultację online i otrzymaj ebook Magia Stylu klik

Zobacz w praktyce jak ważne jest dojść do korzenia aby zmienić swój wygląd na tym filmie klik

Poznaj różne style po to by usystematyzować swoją szafę i móc łatwiej łączyć ubrania w zestawy klik

Opracuj swój styl ze mną na kursie online „Odkryj swój styl ze mną”

.

Szerzej na ten temat mówimy tutaj klik